Máte doma předškoláka nebo školáka, a právě mu zařizujete jeho království? Bohužel se potýkáte s problémem v podobě velikosti obytné místnosti a nevíte si rady s tím, jak tam vše vměstnat? Neházejte flintu do žita, všechno má svoje řešení, i tento zdánlivě neřešitelný problém.
Podle stanovených norem musí mít obytná místnost alespoň 8 m2, jak ovšem do tak malé místnosti nastěhovat všechen ten nábytek, hračky, potřeby do školy, oblečení a další věci. Stačí se řídit doporučenými zásadami, díky kterým pak vykouzlíte i ze zdánlivě malé neobyvatelné místnosti kouzelné království a pokojíček snů.
A jak na to? Jak účelně zařídit i tak malou místnost, aby se dala pohodlně obývat?
§ Začít můžete už při malování místnosti. Vhodně zvolené barvy totiž dokáží celou místnost opticky zvětšit. V takovém případě tedy raději volte světlé odstíny barev.
§ Místo můžete také ušetřit díky posteli. Pokud zařizujete dětský pokoj pro jednu osobu, pak mohou být pod postelí praktické úložné šuplíky nebo může být postel vyvýšené, tzv. spací patro a dole mohou být komody, hrací koutek nebo i psací stůl. V případě dvou osob obývajících místnost je pak vhodná palanda, díky čemuž pak ušetříte místo, které by zabrala jedna postel.
§ Zvolte chytrý nábytek a zapomeňte na velké masivní skříně. Místo toho raději volte police, policové systémy a nízké komody. Policové systémy skvěle poslouží pro nejoblíbenější hračky. Řešením také může být praktická vestavěná skříň.
§ Chytré úložné systémy v podobě různých boxů jsou praktické v tom smyslu, že do nich během chvilky uložíte spoustu hraček a boxy pak mohou mít své místo u zdi nebo pod stolem.
§ Vhodně zvolené osvětlení dokáže také zázraky. Opticky totiž může zvětšit i sebemenší prostory.
Dodržováním těchto zásad uděláte i z malé místnosti útulný a vzdušný pokojíček, který budou vaše ratolesti milovat.